Gratowanie dwóch powierzchni jednocześnie!

Gratownik DB1000
Foto: Gratownik DB1000
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Gratowanie dwóch powierzchni jednocześnie!

Oszczędzaj siły i czas używając gratownika DB1000.

           

             Gratownik do jednoczesnej obróbki dwóch zewnętrznych krawędzi blach, płyt, profili metalowych z regulacją w zakresie od 0 mm - 12 mm. Wyposażony jest w dwa okrągłe ostrza z dwustronną krawędzią skrawającą  : 360° wokół poziomej osi mocowania oraz 180° wokół pionowej osi, co pozwala na długotrwałe wykorzystanie każdego ostrza. Kąt ostrz 55°. Mocowane są do uchwytu śrubą z łbem na klucz imbusowy 3.

W ofercie są dwa rodzaje ostrzy do DB1000

  • N80 wykonane z HSS o twardości 62÷64HRc, przeznaczone do aluminium, miedzi, mosiądzu, stali nieutwardzonej (wyposażenie standardowe każdego gratownika lub na zamówienie pakowane po 10 szt. )
  • N80M42 wykonane z HSS Co 8% o twardości 66÷67HRc, przeznaczone do stali hartowanych, utwardzanych i nierdzewnych ( ostrze na oddzielne zamówienie, pakowane po 10szt. )

DB1000 umożliwia również gratowanie jednej krawędzi płyt, profili, kątowników metalowych po zamontowaniu jednego ostrza na środku uchwytu.

                Integralną częścią DB1000 jest osłona/garda chroniąca palce podczas obróbki materiałów, a  dzięki specjalnemu jej tłoczeniu służy jako prowadnica po obrabianej krawędzi. 

                 DB1000 posiada ergonomiczną rękojeść wykonaną z twardego plastiku.

                Dzięki łatwości w użyciu i dużej wydajności gratownik DB1000 jest podstawowym i niezbędnym narzędziem przy obróbce metali o prostej krawędzi i powinien się znaleźć jako narzędzie pomocnicze przy każdej gilotynie do blach.