Ustawienia dostępności
Zwiększ wysokość linii
Zwiększ odległość między literami
Wyłącz animacje
Większy kursor
Aktualności

Nowoczesne skanery optyczne Sylvac SCAN

Nowoczesne skanery optyczne Sylvac SCAN

Skaner Elementów Obrotowych

26.01.2021
2 minuty czytania
Nowoczesne skanery optyczne  Sylvac SCAN

Pomiar części w warunkach produkcyjnych

Sylvac SCAN  to rodzina produktów przeznaczonych do szybkiego i precyzyjnego pomiaru części w warunkach produkcyjnych. Jest to przyrząd idealny do zastosowań w wielu branżach wytwarzających walcowe elementy. Sylvac SCAN idealnie sprawdza się przy pomiarze takich elementów jak implanty, śruby do zastosowań medycznych, małe części dla motoryzacji, a także precyzyjne elementy zegarków lub przyrządów laboratoryjnych. 

 

Kamery wysokiej rozdzielczości

Wszystkie maszyny Sylvac-Scan zawierają kamery o wysokiej rozdzielczości. W normalnych kamerach odpowiadałyby rozdzielczości 200 megapikseli! Używając zielonego podświetlenia LED do rzutowania skolimowanej wiązki światła na część, element jest skanowany z dużą prędkością dochodzącą do 100 mm/s, podczas gdy kontur części odbierany jest z wysoką precyzją przez bi-telecentryczny system soczewek.

Wyświetlany obraz jest wykrywany i przetwarzany przy użyciu najnowszej technologii kamer liniowych. Kontur obrabianego przedmiotu jest odtwarzany w oprogramowaniu, a wszystkie pokazane elementy mogą być mierzone statycznie (bez obrotu części) lub dynamicznie (z obrotem części). Obrót jest doskonałą cechą przyrządu, gdy należy zmierzyć cechy geometryczne, takie jak bicie czy współosiowość. 

 

Maszyny pomiarowe Sylvac SCAN

Maszyny Sylvac SCAN to szwajcarskie, wysokiej jakości, solidne i precyzyjne maszyny pomiarowe zaprojektowane do pracy nawet w najtrudniejszych warunkach produkcyjnych. Maszyny są wyposażone we wbudowane wzorce kalibracji, które służą do utrzymania dokładności i wydajności maszyn w wymaganej specyfikacji, kompensując wahania temperatury.

Serie F60 i S145 są wyposażone w dodatkowe czujniki temperatury, służące do wykrywania zmian temperatury i wyzwalania automatycznej kalibracji, która zajmuje tylko krótką chwilę. Zapewnia najwyższą precyzję przez cały czas użytkowania. 

Przyrządy wielowymiarowe

SYLVAC-SCAN są wyposażone w oprogramowanie Reflex SCAN. Oprogramowanie sprawia że wykonanie pomiarów jest łatwe i umożliwia doskonałą integrację w warsztatach. Zastępuje konwencjonalne systemy pomiarowe, w tym wielowymiarowe lub wymagające specjalistycznych ustawiaków. Dzięki optycznemu pomiarowi jest bardzo elastyczne i szybkie. 
«Technologia Reflex-Click» do pomiaru jednym kliknięciem!
Najnowocześniejszy tryb REFLEX-Click mierzy części po jednym kliknięciu narzedzia. 

 

Oprogramowanie Reflex-Scan

Oprogramowanie Reflex-Scan pozwala na integrację w warunkach produkcyjnych z istniejącymi systemami, a także w łatwy sposób programować nowy detal i przesyłać dane oraz statystykę do systemów wewnątrz firmy użytkownika (np. QDAS) 

Dobrym przykładem nowych rozwiązań jest najnowszy model maszyny Sylvac SCAN S25T. Jest to najmniejszy model w ofercie producenta, na którego przykładzie najlepiej ocenić mozliwości. 


Polecane produkty

{[if_old_price_zero]} {[old_price]} zł {[/if_old_price_zero]}
Skaner Sylvac SCAN S25T